FC Botoşani a bătut Viitorul în deplasare cu tot cu Hagi pe teren

Echipa fanion a judeţului a început perfect partida de la Voluntari. Hadnagy a deschis scorul în minutul 8 cu o reluare din şapte metri. Viitorul Voluntari – FC Botoşani contează pentru ultima etapă a turului, câştigătoarea urmând să termine anul pe locul 8 din clasamentul în Liga 1.

În minutul 18 gazdele au egalaz prin Tănase, care a înscris din zece metri.
Min 45: 1 - 1 la finalul primei părţi a jocului
Leo Grozavu i-a trimis în teren pe:
Curileac - Patache, Ngadeu, Ţincu, Acsinte - Codoban, Danci, Croitoru - Ivanovici, Hadnagy, Batin.
Rămâneţi pe Botoşăneanul şi aflaţi amănunte de la partidă
[[galerie-foto]]
Min 46: A început repriza a doua, nici o schimbare la pauză, de la începutul partidei FC Botoşani a avut un singur şut pe poartă, golul lui Hadnagy
Min 55 : Vaşvari îl înlocuieşte pe Croitoru
Min 65: Gazdele sunt la timonă, atacă mai mult, îşi creează ocazii de gol, roş-alb-albaştrii nu prea mai contează în ofensivă
Min 76: Iese Codoban, nemulţumit pentru înlocuire, intră Ianc
Min 80: Batin marchează pe contraatac, Hagi priveşte consternat, fără reacţie
Min 85: Roussel îi ia locul ui Ivanovici
Min 89: Moment istoric, la 16 ani şi o lună, Ianis Hagi, fiul lui Gheorghe Hagi, debutează în Liga 1
Min 90 plus 3: Fluier final, Viitorul Voluntari - FC Botoşani 1 - 2, roş-alb-albaştrii au rata câteva ocazii rarisime pe final, dar totuşi pun capăt seriei de şase partide fără înfrângeere a gazdelor