FC Botoşani a bătut la Tulcea

Echipa fanion a judeţului a terminat cu o victorie neaşteptată turul campionatului. În ultima etapă a legii secunde băieţii lui Cristi Popovici au învins în deplasare pe Delta Tulcea, una dintre chipele puternice ale seriei I, cu 2 – 1.
Scorul a fost deschis de Ghiceanu, care în minutul 50 a trimis o scăriţă din 8 metri peste portarul tulcean şi majorat de Ionuţ Matei în minutul 80, care a scăpat pe contraatac, a luat o acţiune pe cont propriu, a rămas singur cu Pîrvu şi a trimis mingea pe lîngă acesta. Gazdele au redus din handicap în minutul 92, cînd, în urma unei centări în careu, Neagu a trimis cu capul din 7-8 metri, pe colţul lung. Antrenorul a început meciul cu V. Prisacă – Bosancu, R. Tincu (cpt.), Atudorei, Acsinte – Porfireanu, Vaşvari, Ţigănaşu – I.Matei,Ghiceanu, Homneac. În urma acestei victorii FC Botoşani termină turul pe 4, cu 25 de puncte.