FAZA ZILEI: Voluntariul a avut gânduri de Champions League la Botoșani - Și Ajax a condus cu 2 – 0

FC Botoșani a trecut de FC Voluntari, scor 2-0. Conduși cu două goluri la pauză, ilfovenii au făcut haz de necaz pe contul de Facebook.

Conduși cu două goluri, după reușitele lui Mihai Roman (minutul 9) și Cătălin Golofoca (în prelungiri), și cu un om în minus după eliminarea lui Doru Popadiuc, cei de la Voluntari au găsit puterea să glumească, scrie GSP

Au postat pe pagina oficială de Facebook mesajul „Și Ajax Amsterdam a condus cu 2-0 la pauză”, făcând referire la returul nebun al semifinalei de Liga Campionilor dintre Ajax și Tottenham, scor final 2-3 și calificare pentru englezi.

Britanicii au fost conduși cu 2-0 după prima parte, dar brazilianul Lucas Moura a întors scorul cu o „triplă” istorică. Ultimul gol a venit în al cincilea minut de prelungire!