Falub, extrem de supărat : Am pierdut într-un mod rușinos!

Antrenorul principal de la Concordia Chiajna a petrecut mai puțin de două minute la conferința de presă de după partida pe care elevii săi au pierdut-o în mod categoric pe Stadionul Municipal de la Botoșani, scor final 5 – 1.

Adrian Falub a declarat că, pentru Concordia Chiajna meciul a început practic de la 3 – 0.
”Cred că nu sunt multe de spus, am pierdut un meci într-un mod rușinos, când iei 5 goluri cu siguranță nu ai ce să mai comentezi. Eu sunt dezamăgit că am luat trei goluri din faze fixe nu se poate să începi meciul de la 3-0. Toate s-au dat peste cap în momentul în care ai luat trei goluri în 10 minute”, a declarat Adrian Falub, antrenor principal Concordia Chiajna.
Tehnicianul a menționat că echipa sa încă suferă la fazele fixe, în ciuda faptului că a încercat să-i pregătească pe fotbaliști pentru astfel de momente.
Ultimele două goluri au fost jenante din punctul de vedere al poziționării liniei de fund. Felicit Botoșaniul, noi vom avea o iarnă grea. Meciul l-am început bine dar marea noastră problemă a fost la fazele fixe”, a încheiat Adrian Falub.
Întrucât la acest scor nu au mai fost multe cuvinte de spus, tehnicianul a părăsit sala de conferințe și s-a îndreptat spre autocarul Chiajnei. (G.E.)
CITEȘTE: FC Botoşani calcă Chiajna în picioare, 5 - 1 – VIDEO & GALERIE FOTO