Șfaițer fericit și nu prea : Nu-i normal ca în Liga 1 să fie astfel de tensiuni

Președintele FC Botoșani, Cornel Șfaițer a urmărit partida Pandurii Tg. Jiu – FC Botoșani din tribuna oficială a echipei gazdă.

Oficialul botoșănean a dezavuat modul în care s-au comportat cei din staff-ul echipei Pandurii cu privire la fazele controversate din timpul partidei.
”Nu-i normal ca în Liga 1 să fie astfel de tensiuni și noi organizăm astfel de jocuri la Botoșani și nu e normal să fie astfel de tensiuni”, a spus Cornel Șfaițer în direct la Look TV, făcând referire la cearta care a avut loc la pauză, pe culoarul care duce spre vestiare.
Câr despre joc, Cornel Șfaițer  a spus că nu a văzut jocul bun făcut de elevii lui Leo Grozavu la începutul campionatului însă singurul care contează este până la urmă rezultatul final.
”Un meci foarte tensionat, trei puncte foarte importate pentru noi, chiar dacă noi am făcut un joc modest, iar eliminarea lui Leo Grozavu foarte ușoară. Eram la tribuna oficială și am văzut foarte bine ce s-a întâmplat. Nu a fost un joc spectaculos așa cum eram noi învățați cu acea echipă FC Botoșani, agresivă, am avut o evoluție mai ștearsă până în minutul 70 și nu așa cum am obișnuit la începutul campionatului”, a adăugat președintele FC Botoșani.
Cornel Șfaițer a mai remarcat că mai sunt două meciuri din acest tur de campionat din care-și dorește liniște în pauza competițională. (G.E.)
CELE MAI IMPORTANTE FAZE DIN MECI:
 Scandal cât casa la Tg. Jiu, centralul acordă încă un penalty, Vașvari aduce victoria, este 1 – 2 FOTO & VIDEO FINAL