FABULOS: Câți bani a câștigat un bărbat în urma meciului dintre FC Botoșani și FCSB

Un parior a fost lovit de inspirație în cel mai bun moment.

Utilizat puțin în a doua parte a sezonului regular, Ionuț Panțîru a fost introdus pe teren în minutul 63, când scorul era 1-0 pentru FC Botoșani, după ce Olimpiu Moruțan a acuzat dureri la spate și nu a mai putut continuă pe teren.

Octavian Popescu a reușit să egaleze în minutul 66,  moment în care un parior a ”simțit” că Panțîru va fi cel care va înscrie al treilea gol al roș-albaștrilor și a decis să investească 100 de lei.

Jucătorul a reușit să marcheze în minutul 71, după o gafă imensă a portarului Pap, , scrie sport.ro, și i-a adus în cont suma de 10.000 de lei pariorului, care și-a publicat câștigul pe rețelele de socializare.