Etapă dramatică în Liga II, pentru FC Botoşani urmează meciul secolului - REZULTATE

Miercuri după-amiază s-au jucat meciurile etapei a XXV – a din Liga II. Partida derby a avut loc la în Dobrogea, unde s-au întâlnit ocupantele locurilor 2 şi 3. Săgeata Năvodari a învins cu 1 – 0, printr-un gol spectaculos înscris de Tigoianu şi s-a apropiat astfel la patru puncte de FC Botoşani după ce aevoluat mai bine de jumătate de oră în zece oameni.
FC Botosani Sageata Navodari
În aceste condiţii partida de sâmbătă de pe Stadionul Municipal, dintre FC Botoşani şi Săgeata Năvodari devine cel mai important meci al campionatului din Seria I a celui de-al doilea eşalon fotbalistic şi totodată meciul vieţii pentru roş-alb-albaştri deoarece o victorie obţinută acasă şi apoi una în deplasare cu Sportul Studenţesc i-ar aduce pentru prima dată în istorie promovarea.
CS Otopeni, cu încă două goluri înscrise de botoşăneanul Pălimaru, s-a apropiat la cinci puncte de FC Botoşani, după ce a făcut scorul etapei, învingând în deplasare, la cinci goluri diferenţă, pe Sportul Studenţesc. Roş-alb-albaştrii nu au evoluat în această etapă.

Etapa a XXV

Sportul Studenţesc - CS Otopeni 0 - 5
Săgeata - Delta Tulcea 1 - 0
ACS Buftea - Farul 1 - 2
Unirea Slobozia - Rapid Suceava 2 - 2
Chindia Târgovişte - Dunărea Galaţi 3- 0
Sâmbătă de la 11:00 staţi pe Botoşăneanul şi vedeţi în timp real poze şi relatări minut cu minut de la FC Botoşani - Săgeata Năvodari.