Dublul derby cu Suceava a început cam prost, Dorohoi a făcut egal acasă

FCM Dorohoi nu a reuşit decât un rezultat de egalitate în partida disputată vineri după-amiază în cadrul etapei a XV – a din seria I a ligii III. Echipa patronată de Victor Mihalachi a remizat pe propriul teren, 1 – 1, cu Sporting Suceava.
FCM Dorohoi Sporting Suceava 1 la 1
Pe un teren înmuiat de ploaia şi ninsoarea căzute în ultimele două zile oaspeţii au deschis scorul în minutul 26, la prima acţiune de atac, prin Apetri, care a şutat din marginea careului mare. Gazdele au egalat abia în minutul 80, prin Sandu, care a înscris dintr-un penalty pe care tot el l-a obţinut. Sâmbătă 16 martie FC Botoşani debutează în returul Ligii II cu un meci disputat în deplasare cu Rapid CFR Suceava.
O echipă Botoşăneanul va face deplasarea la Suceava şi va transmite informaţii şi imagini în timp real de la partida Rapid CFR - FC Botoşani, precum şi reacţiile de după partidă.