Dublă fractură! Jucător de la FC Botoşani băgat în operaţie după victoria cu Craiova – FOTOGALERIE

Izbânda roş-alb-albaştrilor cu oltenii, care a adus şi evitarea matematică a retrogradării, a fost plătită scump de către unul dintre fotbaliştii echipei fanion a judeţului.

Fernando Carralero s-a accidentat spre finalul partide FC Botoşani – CSU Craiova 2 - 1 şi în ciuda eforturilor echipei medicale şi a dorinţei sale, nu a mai putut reintra pe teren.
Terenul alunecos din cauza ploii l-a dezechilibrat pe spaniol. Introdus în minutul 71 în locul lui Matulevicius, atacantul a căzut violent după aproximativ 10 minute şi a sângerat abundent.
Staff-ul medical a încercat să îi oprească sângerarea, la un moment dat jucătorul a făcut semn că vrea să reintre pe teren, însă arbitrul de rezervă nu i-a permis fiindcă sângele continua să îi curgă.
Fernando Carralero nu a mai putut să reintre, iar FC Botoşani a terminat meciul în 10 oameni. Imediat după fluierul final, însoţit de kinetoterapeutul Dumitru Brânză, spaniolul a plecat la Spitalul Judeţean.
Aici a fost diagnosticat cu dublă fractură nazală, fiind operat imediat. (S.B.)