Dorohoiul a pierdut pe arena lui Dobrin după un moment psihologic în minutul 70

Academica Argeş a învins sâmbătă cu 2 – 0 pe FCM Dorohoi într-o partidă care a contat pentru etapa a IV – a din Liga 2. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 5, când Popovici a şutat din afara careului.

Tot în prima parte a jocului gazdele au mai avut o bară şi un gol anulat. Momentul psihologic s-a consumat în minutul 70, când portarul gazdelor a degajat greşit, mingea a ajuns la Grumezescu, însă atacantul dorohoienilor a trimis de puţin pe lângă poartă. În loc de 1 – 1, a fost 2 – 0, fiindcă după numai patru minute piteştenii şi-au majorat avantajul prin Ispir, care a şutat senzaţional din afara careului. Antrenul Vespazian Colban a mizat pe: Prisacă – Vlaicu, Cososchi, Luca, Barabaş (67 Juncanaru) – Ghiviziu, Orăşanu (c), Mateiuc – Natan, Grumezescu (91 Mihalachi), Sandu (86 Amarinei).
Partida s-a disputat pe arena „Nicolae Dobrin”, fostul stadion „Trivale” din Piteşti. După disputarea a patru etape FCM Dorohoi a rămas cu un singur punct, la fel ca CS Baloteşti.