Dorohoi – egal acasă cu liderul după „opera” ex-botoşăneanului Ungureanu

FCM Dorohoi a remizat pe propriul teren pentru a doua săptămână consecutiv. Într-un meci disputat vineri după-amiază pe stadionul „1 Mai” băieţii lui Vespazian Colban au terminat cu 1 – 1 partida disputată în compania SC Bacău.

Scorul a fost deschis în minutul 19 de oaspeţi prin golul marcat de nimeni altul decât Cristian Ungureanu, fostul atacant al FC Botoşani. Egalarea a survenit în minutul 58, autor fiind căpitanul Ciprian Orăşanu. A doua echipă a judeţului a ajuns astfel la a treia partidă fără victorie din retur. Totuşi, în cele două remize înregistrate în faţa propriilor suporteri a evoluat contra primelor două ocupante ale clasamentului seriei I din liga a III – a. După 18 etape FCM Dorohoi ocupă cu 15 puncte locul 11, primul retrogradabil, la un singur punct de rămânerea în cea de a treia divizie. Iată rezultatele complete ale etapei de astăzi :
Rapid Suceava - CSM Focşani 2-0
Aerostar - Stoicescu 2-0
Ceahlăul II - Tg. Neamţ 2-0
Petrotub - Panciu 3-0
Oţelul II - Sporting Sv. 1-1
CSM Paşcani - Rm. Sărat 0-2
FCM Dorohoi - SC Bacău 1-1
Politehnica Galaţi a stat deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.