Derby moldovean pe Municipal, fără goluri şi spectatori - GALERIE FOTO

După 45 de minute de joc şi cu avantajul terenului propriu, elevii pregătiţi de Cristi Popovici nu reuşesc să se impună în faţa echipei oaspete, Ceahlăul Piatra Neamţ.
fc botosani ceahlaul liga 1
Ocazii au fost totuşi înregistrate la ambele porţi, însă balonul a refuzat să intre între buturi. Partida de astăzi are o încărcătură deosebită pentru Cristi Popovici care în cazul unui eşec s-ar afla la cea de-a patra înfrângere consecutivă din campionat. În tribune au luat loc doar aproximativ 2.000 de spectatori, celec două galerii fiind aproape egal numeric, câte 100 de fiecare parte.
UPDATE : FC Botoşani - Ceahlăul 0 - 1
scor final, unicul gol a fost marcat de Constantinescu în minutul 73, după o degajare a propriului portar şi o deviere care l-a adus faţă în faţă cu goalkeeper-ul botoşănean
[[galerie-foto]]
CITEŞTE ŞI:
ACUM: Derby moldav cu Hadnagy la un pas de gol, LIVE TEXT Botoşani – Ceahlăul – 0-0