Debut groaznic pentru Grozavu la Gaz Metan Mediaş

Fostul antrenor al FC Botoşani a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică de la Gaz Metan Mediaş. Sibienii au pierdut sâmbătă, pe propriul teren, cu 0 – 1 meciul cu FCM Baia Mare.

Leo Grozavu nu a scăpat nici în Liga 2 de ghinionul care l-a urmărit la unele meciuri ale moldovenilor. Echipa pe care o conduce a trimis de două ori mingea în bară, în ultimul minut din prima repriză şi în primul din cea secundă. Cum se întâmplă deseori în fotbal, ocaziile ratate se răzbună. Astfel, în minutul 65 Vasile Pop a scăpat singur pe flancul drept şi a înscris la colţul lung. Meciul a contat pentru etapa a IX – a şi înaintea acestuia, la instalare, Leo Grozavu declarase că, “locul Mediaşului este în prima ligă, nu în liga a doua”. FCM Baia Mare este liderul seriei II din Liga 2, Gaz Metan Mediaş se află la jumătatea clasamentului. (S.B.)