Croitoru și-a desființat jucătorii după rușinea de la Clinceni: E nesimțire; Vor plăti scumpVIDEO

FC Botoșani a pierdut halucinant meciul din deplasare cu Academica Clinceni. Moldovenii au condus cu 3 – 1 la pauză, scor pe care l-au menținut până în minutul 71, după care au primit trei goluri într-un sfert de oră.

La final, antrenorul roș-alb-albaștrilor, care nu a mai revenit la Botoșani după victoria de săptămâna trecută cu Universitatea Craiova, nu și-a ascuns supărarea după ce a ratat o victorie care părea sigură după 45 de minute.

”Nu am explicații, nu pot să cred că am pățit așa ceva, sunt de 30 de ani în fotbal, nu am văzut așa ceva. Nu e vorba de lejeritate, e un cuvânt frumos, merg mai sus, e nesimțire!
Consider că le-am oferit toate condițiile să se gândească la fotbal, s-au crezut prea devreme învingători.
Nici nu mai pot să strig de pe margine, este o palmă grea dată mie în primul rând, apoi celor care investesc în această echipă.
Acum pot să le fac și un program rău. Nu iau decizii radicale, dar vor plăti scump.
E greșeala mea, am crezut în unii jucători”,

Marius Croitoru, antrenor FC Botoșani.

Acesta a revenit la declarațiile de la finalul meciurilor pe care echipa ce o pregătește le joacă în Liga 1 după o perioadă în care a refuzat, susținând că în acte el nu este antrenorul formației moldave.