Antrenorul Voluntariului, declarații incredibile după egalul cu FC Botoșani: Da, este adevărat

Tehnicianul gazdelor a făcut câteva afirmații surprinzătoare la finalul meciului FC Voluntari – FC Botoșani 1 – 1, în care echipa pe care o pregătește a egalat în minutul 92.

Mai întâi, antrenorul ilfovenilor și-a exprimat credința că echipa sa, care abia a scos un egal, merita de fapt să câștige.

”Puteam obține mult mai mult în seara asta, am făcut un joc destul de bun și cu o mai mare atenție puteam să obținem cele trei puncte”,

Ionel Ganea, antrenor FC Voluntari.

Apoi, fostul internațional a avut o poziție ”made in Liga 1” când a fost întrebat dacă Ngadeu a făcut henț în prima repriză.

Reporter: A fost henț la acea fază?
Ganea: Da, este adevărat, dar eu sincer am fost cam departe de fază, dar eu așa am avut și eu impresia, că atunci când jucătorul s-a ridicat parcă și-a luat mingea cu mâna. Acum, știți cum e, părerea mea sau a jucătorilor sau a restului oamenilor de pe margine, nu mai contează, arbitrul este cel care poate hotărî în asemenea momente.

În rezumat, n-a văzut faza, dar crede că trebuia să se dea penalty.

Concluzia lui Ionel Ganea?

”Cred că toată echipa a avut o evoluție foarte bună, inclusiv jucătorii care au intrat pe parcursul meciului au fost foarte motivați și foarte concentrați la meci”. (S.B.)