Antrenorul Craiovei, nefericit după remiza in extremis de la Botoșani: Cred că am arătat un joc bun

Ivaylo Petev a tras concluziile după partida cu Botoșaniul, afirmând că echipa sa nu a avut o reacție bună după golurile primite.

Ivaylo Petev, antrenorul Universității Craiova, a tras concluziile la finalul meciului cu FC Botoșani. Acesta s-a declarat mulțumit cu punctul obținut.

Întrebat dacă golul lui Elvir Koljic din prelungiri i-a salvat postul, tehnicianul bulgar a reacționat ferm, informează digisport.ro.

,,Am terminat cu un rezultat bun. În prima repriză am primit două goluri ușoare. Echipa noastră nu a avut o reacție bună. Am pierdut două momente, când cei de la FC Botoșani au dat două goluri. Sunt nefericit pentru că luăm la fiecare meci astfel de goluri. Trebuie să reacționăm mai bine. (n.r. Dacă golul din prelungiri i-a salvat postul la Universitatea Craiova). Locul meu aici nu este o problemă. Cred că am arătat un joc bun”,

a spus Ivaylo Petev, la finalul meciului cu FC Botoșani.

Meciul dintre FC Botoșani și Universitatea Craiova s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a 26-a din SuperLiga.