Andone dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului: Puțin mai dur

Tehnicianul s-a declarat mulțumit de rezultatul jocului, dar a dezvăluit și ce le-a spus jucătorilor săi la pauza meciului.

Vladislav Blănuță a deschis scorul pentru olteni, însă moldovenii au avut puterea să întoarcă și să înscrie de patru ori prin Enzo Lopez (dublă), Sebastian Mailat și Eduard Florescu.

Antrenorul echipei FC Botoșani, Bogdan Andone a dezvăluit și ce le-a transmis acestora la pauza meciului, atunci când erau conduși cu 0-1, conform digisport.ro.

”O victorie importantă, sunt trei puncte extrem de importante. Țin să-i felicit pe jucători pentru atitudinea și credința pe care au avut-o că pot întoarce rezultatul. Vreau să le mulțumesc suporterilor că ne-au susținut și ne-au împins de la spate. Sunt sigur că împreună ne putem realiza obiectivul.

Sunt momente și momente, în prima repriză am fost sub rezultat, dar în repriza a doua am reușit să revenim. La pauză am avut diferite discursuri, astăzi am fost puțin mai dur, mai agresiv cu ei. Trebuia să fim mai implicați și trebuia să punem mai multă presiune pe adversari.  În repriza a doua am făcut aceste lucruri foarte bine.

Înainte de antrenamentul oficial i-am chemat pe băieți și am avut un discurs foarte scurt și le-am spus că sunt mândru că sunt antrenorul lor, asta a fost ieri”, a spus Bogdan Andone.

La finalul partidei, tehnicianul s-a declarat mulțumit de rezultatul final și nu a ezitat să-și felicite elevii pentru jocul prestat.