Andone cere întăriri după victoria cu Poli Iași, mesaj către Iftime: Nu e un moft

FC Botoșani a învins-o pe Poli Iași, scor 2-1, în runda 24 din Superligă.

Victorie mare, Andone cere jucători

Bogdan Andone, antrenorul gazdelor, spune că echipa lui mai are nevoie de jucători.

Conduși cu 0-1 la pauză, botoșănenii au marcat în prelungirile partidei prin Jaly Mouaddib și au urcat peste Dinamo în competiția internă.

La finalul partidei, Bogdan Andone a declarat că FC Botoșani are nevoie de noi jucători, care să reprezinte soluții în momentele în care apar accidentări sau suspendări. În acest meci, fundașul central Alin Șeroni a fost trimis în atac și a participat la faza golului prin care botoșanenii au obținut victoria, potrivit gsp.ro

„Băieții trebuie felicitați pentru modul în care au luptat astăzi.

Avem nevoie de jucători pentru că mai sunt foarte multe meciuri de jucat. Avem nevoie de soluții în caz de accidentări, suspendări. Avem nevoie de puncte la fiecare joc.  Mă bucur că jucătorii intrați pe parcurs au jucat foarte bine. A fost o greșeală la golul primit, dar le-am spus să continuăm tot așa, poate cu mai multă pasiune, atitudine”

Bogdan Andone, antrenor FC Botoșani.

Mesaj către Iftime

Antrenorul FC Botoșani a făcut un apel către conducerea clubului.

E clar, jucătorii cu experiență înțeleg situația, e foarte important. Avem nevoie de jucători și conducerea trebuie să înțeleagă, nu e un moft, chiar avem nevoie. Trebuie să ne adaptăm situației, nu avem soluții, nu avem atacant.

Astăzi am avut puțină șansă cu introducerea lui Șeroni în atac, care ne-a ajutat la golul marcat. Sper să nu mai fie nevoie să fac astfel de improvizații. Ăsta a fost primul pas, să urcăm pe penultimul loc.”

a spus Bogdan Andone, pentru Prima Sport.

Bogdan Andone a mai declarat că echipa țintește un loc de baraj.