ACUM : Pro Volei-CSM Lugoj 3-1 - GALERIE FOTO

Echipa antrenată de Aurel Ioniţă întîlneşte de la această oră formaţia CSM Lugoj, în cadrul celui de-al doilea meci din turneul final pentru promovarea în prima ligă. Şi astăzi fetele sunt încurajate de un număr însemnat de ultraşi botoşăneni, dar şi public deopotrivă. În Sala polivalentă „Elisabeta Lipă” se află aproximativ 1.500 de botoşăneni care au venit să le încurajeze pe fete şi astăzi. Primul set este deocamdată privind numărul de puncte al voleibalistelor din Lugoj, care conduc cu scorul de 19-11.

Şi în cursul zilei de astăzi tribuna oficială este ocupată de oficiali locali cum ar fi Cristian Roman, prefectul judeţului Botoşani, Cătălin Flutur, primarul municipiului, Florin Ghiorghiţă, viceprimar, Cristian Achiţei, consilier judeţean, Cătălin Buhăianu, preşedinte Pro Volei, etc.
Fetele de la Pro Volei abia reuşesc să le facă faţă adversarilor şi sunt în continuare conduse în primul set cu 23-15.
Primul set a fost cîştigat de CSM Lugoj cu scorul de 15-25.
Elevele lui Aurel Ioniţă nu reuşesc să se regăsească nici îm cadrul celui de-al doilea set, situaţie care oferă un avantaj considerabil adversarelor care continuă să strîngă puncte. 3-1 pentru Lugoj.
Publicul este ceva mai liniştit în cursul zilei de astăzi iar dezamăgirea pare deja să fie resimiţită în rîndul spectatorilor.
Scorul din cadrul celui de-al doilea set se menţine destul de strîns. Pro Volei este la egalitate cu scorul de 9-9. Aşa cum anunţa în cursul zilei de ieri antrenorul Aurel Ioniţă, echipa adversă este una extrem de valoroasă şi poate pune serioase probleme grupării locale de volei.
Emoţii mari pe finalul celui de-al doilea set. Pro Volei aduce egalitatea de scor. Este 1-1 în meciul cu CSM Lugoj. Publicul este în piocioare şi le aplaudă pe fete.
Jucătoarele de la Pro Volei au preluat conducerea în cel de-al treilea set al acestui meci. Elevele lui Aurel Ioniţă conduc deocamdată cu scorul de 13-5 şi par să îşi fi revenit astfel că lupta pentru obţinerea unei victorii astăzi este una mult mai strînsă.
Tehnicianul grupării locale se manifestă nervos la marginea terenului.
Pro Volei a preluat conducerea partidei şi îşi trece în cont al doilea set. Următoarele 10 minute pot fi decisive pentru viitorul grupării locale de volei.
Victorie pentru Pro Volei. Gruparea locală obţine cea de-a victorie din cadrul turneului final. Publicul aplaudă continuu evoluţia fetelor.