ACUM : Pro Volei - Constructorul Bucureşti 3-0

Pro Volei-Constructorul BucurestiFormaţia Pro Volei dispută la această oră meciul de retur în compania formaţiei Constructorul Bucureşti, echipă în faţa căreia a reuşit să se impună şi sîmbătă cu scorul de 3-0, în partida de tur. Şi astăzi, duminică, 28 februarie, elevele lui Aurel Ioniţă dovedesc din plin că sunt în formă reuşind deja să îşi treacă în cont primul set al partidei.

De remarcat este situaţia oarecum ciudată a ambelor echipe care poartă echipament roşu, singura diferenţă fiind şorturile echipei oaspete care sunt de culoare neagră. Au venit să încurajeze formaţia Pro Volei în meciul care contează pentru calificarea la barajul de promovare circa 500 de botoşăneni.

Pro Volei este la un pas de a cîştiga şi meciul de astăzi după ce a obţinut şi cel de-al doilea set. Formaţia botoşăneană de volei cîştigă şi partida de astăzi cu scorul de 3-0 şi se califică mai departe la meciul de baraj pentru promovarea în liga 1.