ACUM-Nationala de Tineret a Romaniei-Insulele Feroe 2-0

La aceasta ora, jucatorii ambelor echipe au iesit la incalzire. Publicul spectator este deocamdata restrans din cauza ploii care cade peste Stadionul Municipal, insa a izbucnit in aplauze in momentul in care Echipa Nationala de Tineret a iesit pe teren. Selectionerul Emil Sandoi va trimite in teren urmatorul 11: Lungu, Barboianu, Barbu, Ilie, Gaman, Bicfalvi, Ionescu, Ganea, Torje(cpt), Sburlea si Ionita. De cealalta parte, William McLoud Jacobsen trimite in teren urmatorii jucatori: Jorgensen, Davidsen, Ellinsgsgaard, Poulsen, Jacobsen, Justinussen, Mouritsen(cpt), Jacobsen, Nesa, Edmundson. Min 3: dupa ce pe Stadionul Municipal au rasunat imnurile Insulelor Feroe si a Romaniei, a inceput meciul. Galeria prezenta pe stadion este una impresionanta. Min 5: GGGGGOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Romania a inscris pentru 1-0, Bicfalvi jucatorii nationalei de tineret sunt extrem de agresivi si ataca continuu poarta adversa pe stadionul municipal se afla aproximativ 4.000 de spectatori in ciuda ploii marunte care cade Min 10: Ocazie incredibila a lui Ganea care suteaza la coltul lung pe langa poarta Min 11: O noua ocazie impresionanta, Torje trimite spre poarta din foarfeca, insa mingea din nou trece pe langa bara Min 12: executie frumoasa a portarului roman care apara de doua ori consecutiv mingile trimise de pescari catre poarta noastra Meciul este unul extrem de animat conform asteptarilor, publicul are parte de un spectacol fotbalistic de exceptie cu ocazii de ambele parti Min 30: Jucatorii de la nationala de tineret a Insulelor Feroe ataca tot mai agresiv poarta noastra Min 34: lovitura libera in zid a oaspetilor Min 38: GOOOOOOOOLLLLLLLL ROMANIA inscrie pentru 2-0 Ganea Min 45: prima repriza se prelungeste cu un minut Prima repriza s-a terminat jucatorii ambelor echipe intra la vestiare IMG_1739 (Medium) IMG_1738 (Medium) IMG_1737 (Medium) IMG_1734 (Medium) IMG_1728 (Medium) IMG_1705 (Medium) (2) IMG_1715 (Medium) IMG_1719 (Medium) IMG_1702 (Medium) (2) IMG_1696 (Medium) (2) IMG_1694 (Medium) (2) IMG_1693 (Medium) (2) IMG_1698 (Medium) IMG_1692 (Medium) IMG_1682 (Medium) IMG_1669 (Medium) IMG_1671 (Medium)IMG_1672 (Medium)IMG_1673 (Medium)IMG_1675 (Medium)IMG_1676 (Medium)IMG_1677 (Medium)IMG_1678 (Medium)IMG_1679 (Medium)