Umilință maximă la Cluj, FC Botoșani a încasat 6 goluri de la CFR - iști - FINAL

FC Botoșani dispută în aceste momente un nou meci din seria celor programate în play-out pe terenul celor de la CFR Cluj, o echipă ce nu a pierdut pe teren propriu nici o partidă în 2016 și nici nu a primit nici un gol în ultimele trei.

FC Botoșani a obținut un singur punct din ultimele patru deplasări și se află la o distanță de 2 puncte de CFR care se află în clasamentul play-out pe locul 3 cu 23 de puncte.

Iată echipele trimise în teren pentru acest meci:

FC Botoșani: Iliev - Tomozei, Ngadeu, Plămadă, Muşat - Cucu, Bordeianu - Ivanovici, J. Casado, Cabrera - D. Roman

CFR Cluj : Marc - T. Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora - Petrucci, Juan Carlos, Jakolis, Nascimento, A. Păun - Cr. Bud

UPDATE: În minutul 14 arbitrul acordă o lovitură de pedeapsă după un duel în care a fost implicat Tomozei. CFR-iștii deschid scorul prin Bud, CFR Cluj - FC Botoșani 1 - 0

UPDATE: În minutul 26 Bud face dubla după ce, Casado a făcut o gafă în apărare iar ardeleanul a avut culoar spre poarta lui Iliev. FC Botoșani este condusă de CFR Cluj cu 2 - 0

UPDATE: Juan Carlos Ruiz face și el dubla după ce marchează la distanță de două minute pe finalul primei reprize. Primul gol a fost marcat de la marginea careului de 16 metri, după un șut puternic care a scuturat poarta. Imediat a venit și al doilea, din întoarcere, fără ca Iliev să mai aibă timp de reacție

UPDATE: În minutul 53 scorul devine deja 5 - o pentru CFR Cluj după ce Nouvier, penetrează fără probleme apărarea botoșăneană, ajunge aproape de cadrul porții și finalizează

UPDATE: Încă un gol în poarta celor de la FC Botoșani, în minutul 68 Lopez înscrie pentru 6 - 0. Jucătorii de la FC Botoșani au căzut psihic la propriu, abia reușesc să iasă din propria jumătate de teren și par să fie paralizați în fața atacurilor gazdelor