ACUM: Isterie la Dorohoi, FCM debut cu gol şi 1.500 de oameni, 1 - 1 – FOTOGALERIE

Tot Dorohoiul pare conectat la această oră la partida pe care FCM din localitate o dispută cu Unirea Slobozia la debutul în Liga 2. În tribunele Stadionului „1 Mai” se află circa 1.500 de spectatori, cu excepţia sectorului rezervat oaspeţilor arena fiind plină.

Deşi în pauza competiţională a pierdut câţiva dintre jucătorii esenţiali în obţinerea promovării, precum portarul Roheţchi sau vârful Marin, roş-alb-albaştrii evoluează neaşteptat de curajos. FCM Dorohoi a reuşit de altfel să deschidă scorul în minutul 30, când portarul oaspeţilor a ieşit eronat la o lovitură liberă, iar Grumezescu a trimis cu mingea peste Dobre. FCM Dorohoi - Unirea Slobozia 1 - 0 la pauză.
[[galerie-foto]]
Min 60: 1 - 0 în continuare, oaspeţii au atacat mai mult în primul sfert de oră din a doua repriză, dorohoienii încearcă să răspundă pe contraatac
Min 83 : Oaspeţii egalează prin Soare, din careul mic, după o bâlbâială la un corner
Min 90 plus 4 : Fluier final - FCM Dorohoi - Unirea Slobozia 1 - 1
VEZI ŞI:
 Kilometri de maşini, circulaţie dirijată la meciul istoric de la Dorohoi – FOTOGALERIE