ACUM: Fotbal la Dorohoi cu fanfară, chiote și mii de oameni : FOTO & VIDEO

Atmosferă de sărbătoare pe Stadionul 1 Mai din cel de-al doilea municipiu al județului unde mii de oameni au luat loc în tribune pentru a asista la meciul decisiv dintre FCM Dorohoi și liderul ligii a treia de fotbal, Petrotub Roman.

Gazdele au reușit să deschidă scorul la scurt timp de la fluierul de start al arbitrului central, tabela arătând în prima repriză 2 – 0 (min. 21, min 35) pentru FCM Dorohoi care a făcut astfel încă un pas decisiv către momentul promovării în liga a doua. Ambele goluri au fost marcate de Robert Grumezescu.
Partea a doua a meciului a adus un gol și pentru oaspeți, spre disperarea suporterilor prezenți la stadion. Partida este disputată în play-off-ul campionatului, fiind decisivă pentru îndeplinirea obiectivului impus al dorohoienilor. O victorie al clasa echipa pe locul 1 cu un număr de 31 de puncte.
Avantajul a fost din nou mărit de Alexandru Marin, marcatorul golului cu numărul trei care a ridicat pe cei aproximativ 2.000 de oameni în picioare.
Sarea și piperul nu s-au regăsit în totalitate în teren ci și în tribune unde, o fanfară adusă de organizatori a făcut ca spectacolul fotbalistic din teren să fie mai savuros, fiind presărat de muzica specifică acesteia și chiote scoase de cei mai binedispuși.
Au fost prezenți la meci patronul celor de la FCM Dorohoi, Victor Mihalachi care a urmărit meciul alături de primarul Dorin Alexandrescu dar și președintele FC Botoșani, Cornel Șfaițer.
UPDATE: Spectacol total la Dorohoi, Edy Sandumarchează după o lovitură de pedeapsă dictată de arbitrul central pentru un fault în careu. FCM Dorohoi - Petrotub Roman 4 - 1 în minutul 70 al partidei.
UPDATE: Fluier final de meci, Dorohoi câștigă meciul retur cu Petrotub Roman, scorul din tur fiind 0 - 0.