ACUM : FCM Dorohoi înfruntă echipa lui Hagi – LIVE TEXT & FOTO 0 - 3 FINAL

FCM Dorohoi întâlneşte de la această oră Viitorul Voluntari în 16-imile Cupei României. Partida se dispută pe Stadionul "1 Mai" din al doilea municipiu al judeţului, în prezenţa a circa 1.000 de oameni.
Vespazian Colban, antrenorul de la FCM Dorohoi, începe partida cu următorul 11: Roheţki – Nicolae, Cososchi, Halip, Gherman – Ghiviziu, Luca, Orăşanu, Vrabie – Grumezescu, Homneac.
Bogdan Vintilă, antrenorul de la Viitorul Voluntari trimite în teren pe: Buzbuchi – Bejan, Putanu, Larie, Baluta – Lazăr, Cârstocea, Năstăsie, Toşca – Axente Benzar.
FCM Dorohoi Viitorul Voluntari

Staţi pe Botoşăneanul şi aflaţi minut cu minut ce se întâmplă pe stadion.
Min 2:
Oaspeţii au început în atac, dorohoienii nu au trecut încă de jumătatea terenului
La partidă asistă preşedintele CA de la FC Botoşani, Valeriu Iftime şi preşedintele executiv Cornel Şfaiţer, care au intrat pe stadion alături de Dorin Alexandrescu, primarul Dorohoiului.
Min 4: FCM Dorohoi a trecut pentru prima oară de mijlocul terenului, cu o minge aruncată pentru atacanţi
Min 6:Oaspeţii au deschis scorul prin atacantul Mircea Axente, care a reluat în plasă o minge respinsă în faţă de Roheţki
Min 12: Băieţii lu Hagi au început foarte tare meciul şi presează puternic, aproape fiecare atac produce panică în careul gazdelor
Min 15 :Este deja 0 - 2, Alexandru Lazăr a înscris printr-un şut la colţul lung, după ce a rămas singur la aproximativ 14 metri
Min 18 : Partida aduce cu un galop de sănătate pentru oaspeţi, care în afara celro două goluri au ratat şi o mulţime de ocazii
Min 19: Primul şut pe poartă al dorohoienilor vine la o lovitură liberă, Buzbuchi reţine fără probleme
Min 20 : Contraatac FCM Dorohoi, mingea traversează careul de 6 metri şi este trimisă peste poartă
Min 27: Echipa patronată de Victor Mihaialchi pare să mai fi depăşit tracul de la debut, a început să mai atace şi să obţină lovituri libere în jumătatea oaspeţilor
[[banner]]
Min 29: Publicul este destul de liniştit, se manifestă doar la atacurile mai periculoase ale gazdelor, care sunt însă rare
Min 32 : Jocul s-a mai liniştit, Viitorul Voluntari nu mai atacă furibund, preferă posesia prelungită
Min 34 : Vrabie ratează cea mai mare ocazie a dorohoienilor, din colţul de 16 metri, flancat de un fundaş advers, a lobat mingea peste portar, dar şi peste poartă
Min 36 : Doi jucători sunt la mijlocul terenului şi primesc îngrijiri medicale după un duel aerian
Min 38 : Intră Barabaş la FCM Dorohoi, Gabriel Luca, jucătorul accidentat, a fost scos pe targă
Min 44: Jocul lâncezeşte, tot mai multe faulturi, tot mai puţin fotbal
Min 45 : Fluier final al primei reprize, FCM Dorohoi - Viitorul Voluntari 0 - 0 la pauză
[[galerie-foto]]
Min 46: A început partea a doua a meciului, nu s-au operat schimbări la pauză
În lipsa unei galerii atmosfera a fost asigurată înaintea partidei şi la pauză de un fundal sonor cu galerii străine cântând
Min 50: Jocul este confuz, lipsesc fazele de poartă
Eduard Sandu, golgeterul dorohoienilor, este în tribună după ce etapa trecută a marcat şi a luat cartonaş roşu
Min 52 : A mai venit lume la stadion, sunt în jur de 2.000 de oameni
Min 53 : Oaspeţii sUnt la timona partidei, însă nu la fel de periculoşi ca în prima repriză
Min 55 : Festival "folcloric" în tribune: "portarul a sărit ca ligheanul", "ăştia aştepată masa oare", "un rachiu şi-i gata"
Min 57 : Penalty pentru FCM Dorohoi după un fault în careu, execută Vrabie pe mijlocul porţii şi Buzbuchi respinge cu picioarele, deşi plonjase în dreapta
Vrabie rateaza penalty FCM Dorohoi Viitorul Voluntari   Min 62: Meci confuz, dorohoienii atacă totuşi mai mult, în tribune încă se vorbeşte de lovitura de la 11 metri ratată
Min 72 : Băluţă scapă singur cu Roheţki, dar este semnalizat ofsaid, jucătorul de la Viitorul protestează
Min 74 : Atac prelungit al băieţilor lui Vespazian Colban, derută în careul oaspeţilor, dar în cele din urmă Buzbuchi prinde balonul
Min 76 : Ratare monumentală a lui Băluţă, care scăpat singur cu Roheţki trimite la firul ierbii, pe lângă poartă
Min 78 : Vrabie trimite în bară dintr-o lovitură liberă
Min 79 : Orăşanu execută o lovitură liberă, se reia de două ori spre poartă, însă oaspeţii resping
Min 80 : Iese Axente, intră Şerban la Viitorul Voluntari
Stadionul "1 Mai" este "ornat" cu peste 30 de steaguri roşii, albe şi albastre, culorile FCM Dorohoi, similare cu ale FC Botoşani
Min 84: Nou introdusul Gavra marchează după ce a scăpat singur cu portarul
Min 85: Bejan care la colțul careului mic după o lovitură de corner de care au beneficiat oaspeții. Arbitrul lasă jocul să curgă
Min 86: Centrare la Lazăr aflat lângă poarta lui Rooheţchi, fără finalizare
Min 89: Gavra şut în bara porţii lui Roheţchi de la 16 metri