Craiova în 10 oameni ÎNVINGE pe FC Botoșani într-un final de meci de infarct 2- 1

FC Botoșani joacă în play-out în aceste momente cu oltenii de la CSU Craiova. Partida se dispută de la ora 16:00 pe stadionul Extensiv din Craiova.

FC Botoșani se află în aceste momente pe loc de baraj după ce în această etapă a sezonului competițional au bifat o victorie, o remiză și o înfrângere și ocupă locul 6 din 8 în play-out. De cealaltă parte, Craiova are două succese și o înfrângere până acum, iar o victorie ar însemna un salt pe locul 1 peste Chiajna, Voluntari și CFR Cluj.

Iată echipele:

CSU Craiova: Straton - Dumitraș, Popov, Acka, Izvoranu - Zlatinski, Madson, Bancu - Ivan, Mazarache, Nuno Rocha

FC Botoșani: Iliev - Tomozei, Ngadeu, Miron, Mușat - Cucu, Casado - Carralero, Cabrera, Fulop - Matulevicius

UPDATE: Michael Ngadeu deschide scorul după o centrare a lui Fulop și o gafă a portarului oltenilor Straton care s-a plasat neinspirat. Căpitanul celor de la FC Botoșani se află la cea de-a patra reușită a sa pentru FC Botoșani.

UPDATE: Istvan Kovacs elimină un jucător de la Craiova. Izvoranu simulează un fault în careul de 16 metri al botoșănenilor iar arbitrul central, foarte aproape de locul în care s-a produs faza îi arată cartonaș galben și apoi roșu.

UPDATE: În repriza a doua, în 10 oameni Craiova egalează prin Acka, jucătorul care a prins un culoar favorabil spre poarta lui Iliev și a înscris dintr-un șut din centrul terenului. Ironie, în apropiere se afla chiar marcatorul golului botoșănenilor care nu a putut opri balonul să intre între buturi

UPDATE: În minutul 90 al meciului de pe stadion Extensiv, Hergheligiu marchează golul victoriei pentru echipa sa. Scorul pe tabelă arată 2 - 1 pentru CSU Craiova, FC Botoșani trece de la extaz la agonie