FINAL: FC Botoșani în corzi la Voluntari, a plouat cu goluri pe Stadionul lui ”nea Puiu” 2 – 4

FC Botoșani se află în aceste momente în capitală unde întâlnește în cadrul etapei cu numărul trei pe FC Voluntari, echipă care se află într-o formă de invidiat, venind după o victorie clară de 4 – 0 în fața celor de la Chiajna.

După numai 6 minute de la începutul meciului, gazdele au marcat deja două goluri prin Spahija și Ivanovici, cel de-al doilea ridicând puternice suspiciuni de ofsaid.

Iată echipele care au intrat pe teren:

FC Botoșani : Iliev – Dimitrov, Plămadă, Miron, Mușat – Fulop, Vașvari, Bordeianu – Astafei, Matulevicius, Hergheligiu

FC Voluntari : Borneascu – Coman, Spahija, Balaur, Filipov – Novac, Moke – Popadiuc, Marinescu, Ivanovici – Cernat

Min. 30 : FC Botoșani recuperează din handicap, Fulop înscrie pentru 1 - 2, prin gol în vinclul lui Bornescu

Min 32: În minutul 32 Ivanovici face dubla după o greșeală a bulgarilor Dimitrov și Iliev

A început repriza a doua

Min 48: Măcel pe stadionul Anghel Iordănescu, Cernat face 4 - 1 după o gafă în apărarea botoșănenilor

Min 78: Fulop marchează încă un gol după un șut în colțul lung