ACUM: FC Botoşani – Dunărea Galaţi – 5 - 1 FINAL

FC Botoşani întâlneşte în aceste momente formaţia Dunărea Galaţi pe Stadionul Municipal, pe o vreme potrivnică şi pe un vânt care bate extrem de puternic.
FC Botoşani:Vlad – Ţepeş, Poverlovici, Dinu (c), Acsinte - Fulop, Vaşvari, Croitoru, Vraciu - Cârjan şi Hadnagy
Dunărea Galaţi: Olaru, Radu, Hristian, Cucu, Şomodean, Enache, Chebac, Apostol, Cristea, Chipirliu şi Grosu.
Min 9: FC Botoşani a avut până acum două ocazii
Min 10: Vraciu înscrie pentru 1 - 0
Min 12: Carjan marchează pentru 2 - 0, după ce a reluat o minge venită din coltul stâng, pe care a trimis-o direct in poarta apărarea de Olaru
Din cauza vremii potrivnice nici spectatorii prezenți la stadion nu sunt numerosi, aceștia stau infrigurati si urmăresc meciul
Min 17: meci de lupta pe stadion, terenul este unul dificil
Min 20: lovitura liberă pentru Galați, executa Apostol care trimite pe lângă poarta
Min 21 penalty pentru oaspeti, după un henţ în careu făcut de Acsinte,  Cucu înscrie după un sut în dreapta portariului, la care Vlad a fost foarte aproape să respingă balonul
Min 23: Goooool FC Botoșani, Croitoru pasa in careul mic spre Hadnagy care baga mingea in poarta
Min 25: meci extrem de disputat pe Municipal, patru goluri in mai puțin de 20 de minute
Este prezent la meci doar Cornel Sfaiter, Valeriu Iftime fiind plecat din tara
Min 30: Vasvari blochează un atac la poarta lui Dani Vlad
Min 31: balbaiala a oaspetilor in careul lui FC Botoșani, căpitanul Dinu salvează situația
Min 34: partida si-a mai pierdut din intensitate, oaspetii încearcă sa își creeze culoare spre poarta botosanenilor
Min 36: Poverlovici sut pe poarta din 16 metri, direct in bratele portarului
Min 40:Goooooooolllll FC Botosani, Croitoru combina cu Carjan care înscrie pentru 4-1
Min:43 putinii spectatori prezenți pe stadion sunt in delir si scandeaza continuu: "Botoșani, Botoșani"
Min 45: asemenea meciului de la Suceava , Croitoru este cel mai faultat jucător de la Botosani
Este pauza, arbitrul central a fluierat finalul primei reprize, jucătorii intra la vestiare
Min 46 : a început partea a jocului, noutate la pauza, botosanenii au schimbat echipamentul, evoluează in albastru, fata de alb in prima repriza
Min 47 : FC Botoșani se afla in atac, in continuare, in ciuda avantajului consistent  Min 51 : ritm alert in continuare, ambele echipe ataca cind au posesia
Min 54 : nici o ocazie de gol după pauza
Min 55 : Cirjan trimite in transversală după un atac prelungit al botosanenilor
Min 56 : ocazie si pentru oaspeti, şutul din careu al lui Grosu este respins după o intrare la sacrificiu
Min 60 : foarte frig in continuare, jucătorii de rezervă ai FC-ului stau in picioare, cu paturi pe ei
Min 63 : in jur de 500 de spectatori zgribuliti asista la partida, majoritatea in partea cu tribuna oficială
Min 65 : Cirjan ratează o noua ocazie, după o reluare din unghi a unei centrare a omniprezentului Croitoru
Min 69 : Cristi Popovici face prima schimbare, Marmaneanu ii ia locul lui Hadnagy
Min 73 : Vraciu face 5 - 1 dupa ce împlinește o formalitate, reluind in poarta o pasa din 6 metri care i-a parvenit dupa o noua incursiune magistrala a dispecerului Croitoru
Min 76 : Croitoru este înlocuit de Taban in aplauzele spectatorilor, la oaspeti intra africanul Guexe in locul lui Chipirliu
Min 81 : joc entuziasmant al botosanenilor in ciuda condițiilor nefavorabile
Min 82 : este scos si celălalt mijlocaș central, Vasvari
Min 83 : Vraciu încearcă o foarfeca, un fundaș gălățean trimite in corner
Min 85 : atacuri in valuri ale ros-alb-albastrilor, aproape orice acțiune se termina cu ocazie de gol
Min 88 : FC preseaza de parca ar fi 0 - 0
Min 90 : Botoșani termina meciul in atac
Trei minute de prelungire
Min 93 : fluiera final, FC Botoșani - Dunarea Galați 5 - 1, victorie entuziasmanta in condiții meteo vitrege