ACUM: FC Botoșani atacă CFR Cluj cu rezervele, Petrescu și-a trimis pe teren piesele grele – FOTOGALERIE

FC Botoșani întâlnește de la ora 18:00, pe Stadionul Municipal, liderul la zi din Liga 1 într-un meci care contează însă pentru 16-imile Cupei României.

Costel Enache a optat pentru o garnitură inedită, plină de rezerve. Iată primul 11:

Pap – Roman, Miron, Plămadă, Dumitraş – Bordeianu, Oaidă, Rodriguez – Târnovan, Kuku, Serediuc.

În schimn, Dan Petrescu a trimis în teren jucătorii de bază, mizând pe Culio şi Deac la mijloc şi pe Omrani în atac.

Partida este eliminatorie, câştigătoarea mergând mai departe. Dacă se termină egal după 90 de minute se trece la prelungiri şi, dacă nici atunci nu se desprinde una dintre formaţii, departajarea se face prin lovituri de la 11 metri.