ACUM: FC Botoşani a pierdut la Cluj cu scorul de 1 - 3 după egal la pauză

FC Botoşani se află în aceste momente pe stadionul echipei CFR Cluj unde va disputa prima etapă din returul campionatului primii ligi de fotbal.  Partida este programată a se juca cu începere de la ora 17:30 şi este transmisă în direct pe Digi Sport.
La finalul turului de campionat, FC Botoşani ocupă locul 12 în clasamentul Ligii Profesioniste de Fotbal cu un număr de 19 puncte adunate având un palmares de cinci victorii, patru egaluri şi opt înfrângeri. Adversara FC Botoşani de astăzi, respectiv formaţia CFR Cluj se situează pe locul 9 având adunate 25 de puncte. În tur, clujenii au înregistrat şase victorii, şapte egaluri şi patru înfrângeri
Pentru acest meci FC Botoşani începe cu: Perianu – Patache, Poverlovici, Tincu, Acsinte – Croitoru, Taban, Vaşvari, Fulop – Hadnagy şi Vraciu.
CFR Cluj - Mario Felgueiras, Vasile Maftei, Ricardo Cadu, Ionuţ Rada, Mario Camora, Damjan Djokovic, Ciprian Deac, Rui Pedro, Denilson Gabionetta şi Florin Costea
UPDATE: FC Botoșanu nu reușește să iasă din jumătatea proprie de teren, în din primele cinci minute de joc gazdele au înregistrat deja două ocazii de gol la poarta lui Dorian Perianu
UPDATE: Ocazii în cascadă la poarta lui Dorian Perianu care are o evoluţie de excepţie şi-şi salvează echipa. Centralul vede un fault în atac la Poverlovici şi acordă o lovitură liberă în care gazdele nu reuşesc să fructifice datorită portarului botoşănean. Câteva secunde mai târziu Costea ratează incredibil în faţa porţii botoşănene
UPDATE: În minutul 31 Rui Pedro deschide scorul după un şut din careul mare spre poarta lui Perianu. După ce a avut mai multe intervenţii extraordinare, portarul botoşănean a scăpat mingea din mâini după şutul lui Rui Pedro

UPDATE: Vraciu îşi readuce echipa în avantaj după ce la un corner primeşte o minge în careul mic şi reia cu capul în poartă din doi metri. Este 1 - 1 pe stadionul celor de la CFR Cluj

UPDATE: FC Botoşani încheie prima repriză la egalitate cu echipa CFR Cluj care evoluează în faţa propriilor suporteri. Este pauză la Cluj, jucătorii au intrat la vestiare, scorul este 1 - 1.
UPDATE: Marcatorul golului, Vraciu vede un cartonaş galben de la arbitrul central
UPDATE: Maftei marchează golul cu numărul doi pentru gazde, CFR Cluj - FC Botoşani 2 - 1

UPDATE: La aproximativ 10 minute distanţă de fluierul final al acestei partide, echipa pregarita de  Valeriu Bordeanu a adoptat o formulă inedită pentru acest sezon competiţional, tehnicianul mizând foarte mult pe partea ofensivă şi trimiţând în teren trei atacanţi: Răzvan Radu, George Cârjan şi Ionuţ Matei
UPDATE: Intrat pe teren de doar câteva minute, Batin înscrie golul cu numărul trei şi taie astfel  fără drept de apel speranţele egalării în tabăra botoşăneană. Scorul în Gruia este de 3 -1 pentru CFR Cluj care îşi ia astfel revanşa pentru cele două puncte pierdute pe Stadionul Municipal în meciul tur de campionat
UPDATE: Arbitrul central fluieră finalul partidei şi pune capăt acestui meci