ACUM : FC Botoșani a îndoit Oțelul rămas în 10 oameni  – FOTOGALERIE 0 - 1 FINAL

FC Botoșani joacă de la ora 19:00 un nou meci oficial din campionatul primii ligi de fotbal pe terenul celor de la Oțelul Galați, într-o partidă care se anunță echilibrată, între două formații care se luptă pentru evitarea retrogradării.

FC Botoșani începe cu: Curileac -  Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte – Oltean, Danci, Vașvari, Croitoru – Batin, Hadnagy
Înainte de această etapă FC Botoșani se situa pe locul 10 cu trei puncte adunate, în urma victoriei înregistrată în fața echipei Astra Giurgiu și -3 la Adevăr.
Oțelul Galați s-a poziționat pe locul 17 cu un singur punct acumulat și -2 la Adevăr.
Min 19: Prima șansă de gol pentru Oțelul, șut puternic pe spațiul porții al lui Marcel Advic, Curileac este atent și apără
Schimbare la FC Botoșani după numai 20 de minute de joc, Andrei Patache este înlocuit cu Sergiu Homei
UPDATE: Ocazie importantă a lui Hadnagy, mingea respinsă de Plopeanu de pe linia porții. Cea mai mare ocazie a botoșănenilor de la începutul meciului, se produce în minutul 35. FC Botoșani conduce la posesie  după mai bine de jumătate de oră de joc
UPDATE: Cristea reia cu capul din plonjon, milimetric pe lângă bara porții lui Curileac, în minutul 43. Până la acest moment raportul șuturilor pe poartă este de 5 - 3 pentru FC Botoșani
UPDATE: Cristian Danci primește cartonaș galben pentru simulare în minutele de prelungire a primei reprize
UPDATE: Schimbare la pauză făcută de Leo Grozavu, Oltean este înlocuit de Quenten Martinus
UPDATE : Batin ratează din nou în minutul 51 când singur cu portarul șutează mult peste poară
UPDATE : Două ocazii uriașe pentru Oțelul, Curileac lasă poarta goală după o ieșire pentru a respinge un balon, Vasile Gheorghe nu nimerește spațiul porții
UPDATE:Martinus deschide scorul după o uriașă gafă de portar. Olandezul a avut o execuție înșelătoare care l-a păcălit pe Plopeanu și a înscris primul său gol din Liga 1. Este 0 - 1 la Galați pentru FC Botoșani

UPDATE : Hadnagy tras de tricou de Dan Popescu în careu, centralul dictează lovitură de 16 metri executată de Marius Croitoru care șutează pe colțul portarului, respinge Plopeanu
UPDATE : Paul Batin este înlocuit cu Petre Ivanovici în minutul 80
UPDATE: Vasile Gheorghe și Marius Croitoru au un duel, arbitrul le dă cartonaș galben la amândoi
Quenten Martinus cu mingea la picior incursiune spre poartă, Andrei Miron îl răpune la propriu cu o intrare dură. Este eliminat cu cartonaș roșu de arbitrul Radu Petrescu
Cartonaș galben pentru Petre Ivanovici, plouă cu cartonașe pe final de meci
UPDATE : Fluier final de meci după 94 de minute de joc, FC Botoșani aduce acasă cele trei puncte