ACUM : ASA Târgu Mureş – FC Botoşani 2 - 1, senegalezul de 36 de ani ne-a bătut de unul singur - VIDEO

Echipa fanion a judeţului întâlneşte de la ora 17:00, la Târgu Mureş, ASA din localitate, într-o partidă care contează pentru etapa a VI –a din Liga 1.

Gazdele au în componenţă mai mulţi jucători care au evoluat la naţionala României sau în cupele europene, inclusiv Champions League, precum Zicu, Mureşan, Sepsi, Stăncioiu, Hora şi Marius Constantin. Aceasta în condiţiile în care roş-albaştrii abia au revenit pe prima scenă fotbalistică. FC Botoşani mizează pe următorul 11: Curileac – Homei, Tincu, Ngadju, Acsinte – Danci, Vaşvari, Croitoru – Fulop, Batin, Martinus.
Min 22: ASA Târgmu Mureş - FC Botoşani 0 - 0 după 23 de minute, nici o ocazie de gol, botoşănenii au mai mult iniţiativa
Min 26 : Roş-alb-albaştrii au avut posesia 56% din timp
Min 35 : N'Doye deschide scorul după ce este angajat în poziţie singur cu portarul, de către Zicu
Min 45 : 1 - 0 la pauză, gazdele au înscris la unica ocazie, botoşănenii au dominat, fără a-şi crea însă nici o oportunitate de a marca
[[galerie-foto]]
Min 46 : A început repriza a doua
Anghelina, adus în vară de la FC Olt, i-a luat locul lui Homei la FC Botoşani, Szekely l-a înlocuit pe Zicu la ASA Târgu Mureş
Min 55 : Jocul îşi păstrează aspectul din prima parte, băieţii pregătiţi de Leo Grozavu atacă mai mult, dar fără situaţii clare de a marca
Min 63 : Intră Hadnagy în locul lui Batin
Min 70 : ASA Târgu Mureş îşi păstrează avantajul minim, botoşănenii insistă, mureşenii replică pe contraatac
Min 78 : Hadnagy egalează după o fază asemănătoare cu cea din care au înscris şi gazdele
Min 85 : N'Doye aduce din nou gazdele în avantaj, după o lovitură cu capul din 6 metri
Min 90 plus 3 : Fluier final: ASA Târgu Mureş - FC Botoşani 2 - 1după un meci pierdut pe propria mână de botoşăneni, care au avut iniţiativa în cea mai mare parte a jocului, dar au fost învinşi de plusul de experienţă al gazdelor şi de voinţa şi încrederea în victorie a senegalezului Ousmane N'Doye
Rămâneţi pe Botoşăneanul şi aflaţi amănunte de la partidă

CITEŞTE ŞI:
ACUM: Isterie la Dorohoi, FCM debut cu gol şi 1.500 de oameni, 1 - 1 – FOTOGALERIE