Accidentare horror la Botoşani - Sportul: ureche tăiată cu gheata FOTOGALERIE

Meciul FC Botoşani – Sportul Studenţesc 1 – 0 din cadrul etapei a XII –a a ligii secunde de fotbal, desfăşurat sâmbătă pe Stadionul Municipal, a avut parte de un moment nefericit. În minutul 29 fundaşul oaspeţilor, Dean Beta, a căzut după un duel aerian şi un jucător botoşănean, care se retrăgea spre propria poartă cu spatele, nu l-a observat şi l-a lovit cu gheata.
Dean Beta accidentare ureche la FC Botosani Sportul Studentesc
Arbitrul central a oprit partida şi echipa medicală a oaspeţilor a intervenit imediat. Medicul de pe salvarea venită la Stadionul Municipal şi-a dat seama că este o accidentare mai serioasă şi a sărit în ajutorul colegilor. Jucătorul de numai 22 de ani, care se zvârcolea de durere, avea pur şi simplu urechea sfâşiată. Minute bune i s-ar acordat îngrijiri atât pe teren cât şi în afara acestuia, după care o ambulanţă l-a transportat la Unitatea de Primire a Urgenţelor de la Spitalul Judeţean. „Are plagă contuză pavilion urechea dreaptă. Trebuie suturat. E treaba strict a spitalului şi a ORL-istului. Eu mi-am făcut datoria şi l-am trimis acolo”, a spus Bogdan Ursu, medic la Serviciului Judeţean de Ambulanţă, referindu-se la momentul operaţiei, urechea trebuind efectiv să fie cusută. La finalul jocului Dean Beta, cu capul bandajat, a revenit la vestiare.