2 – 2 Botoşani – Viitorul, FC-ul egalat în şase minute după ce a avut 2 - 0 – VIDEO & FOTOGALERIE

În minutul 24 roş-alb-albaştrii şi-au mărit avantajul. Paul Batin a avut o incursiune în careu, a fost faultat, iar centralul Horaţiu Feşnic a acordat lovitură de la 11 metri.

Spre deosebire de celelalte şapte penalty-uri de care a beneficiat în actualul sezon de Liga 1, acesta nu a mai fost executat de Gabriel Vaşvari, care transformare şase şi ratase unul. După un dialog purtat cu banca tehnică lovitura a fost executată de Hadnagy, care l-a fentat pe Buzbuchi şi a trimis în poartă, sărbătorind reuşita alături de Dark Hooligans. Vârful devine astfel primul marcator al formaţiei, cu 8 goluri în ediţia 2014/2015 din Liga 1.
Bucuria a fost însă una de scurtă durată fiindcă oaspeţii au înscris în minutele 30 şi 36 după bâlbâieli incredibile în careul roş-alb-albaştrilor. (G.E., S.B.)

Click AICI și vezi golul lui Manea pentru 2 - 1

Clcik AICI și vezi golul pentru 2 - 2

[[galerie-foto]]

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:42203:Gol învăluit în doliu, Botoşani – Viitorul 1 – 0 – VIDEO & GALERIE FOTO ]]